QUEST RISING yra pirmoji white metal, arba krikščioniško metalo grupė Lietuvoje. Grupė susikūrė 1993 m. Iki 2007 m. grupė vadinosi QUEST. 1996 m. pasirodė pirmasis grupės albumas „The Short Story“. 2001 m. QUEST išleido antrąjį albumą – „Kai ateina naktis“. Abu albumai įkūnijo geriausias 80-ųjų ir 90-ųjų glam ir heavy metal tradicijas. Nepaisant kritikų ir gerbėjų puikių atsiliepimų, abu albumai netapo plačiau žinomi dėl krikščioniškos muzikos Lietuvoje leidybos ir platinimo tradicijų stokos. 2002 m. QUEST RISING pasuko į modern metal stilių. Šiandien grupės skambesys pasižymi žemų dažnių prisodrintais agresyviais septyniastygių gitarų rifais, būgnų ir bosinės gitaros energingu pulsavimu, nesunkiai įsimenama dainų struktūra, melodingomis vokalo partijomis.

Lietuvos krikščionims grupė gerai žinoma dėl puikios atlikimo ir įrašų kokybės, solidaus sceninio įvaizdžio bei skelbiamos žinios aiškumo. Grupė ne kartą gavo reikšmingas nominacijas ir apdovanojimus krikščioniškos muzikos erdvėje. 2007 m. grupės lyderiui Benui Ulevičiui buvo įteiktas specialusis festivalio „Sielos“ apdovanojimas už indėlį į krikščionišką muziką. Grupė ligi šiol pasirodo beveik visuose didžiuosiuose krikščioniškuose renginiuose (galima paminėti 2000m. Lietuvos Eucharistinio kongreso koncertą Kauno sporto halėje, į kurią susirinko 11 000 jaunųjų klausytojų, Lietuvos jaunimo dienų koncertus 2004 ir 2007 m., kasmetinį dalyvavimą šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivaliuose ir kt. QUEST RISING nariai žinomi ir viešojoje erdvėje. Grupės lyderis Benas Ulevičius yra teologinių knygų ir straipsnių autorius, radijo laidų vedėjas, paskaitininkas ir giesmių atlikėjas. Kiti grupės nariai – profesionalūs muzikantai, dalyvaujantys ne viename Lietuvoje žinomame muzikiniame projekte.    

Jau daugiau nei dvidešimt metų QUEST RISING sunkiosios muzikos kalba byloja apie svarbiausius žmogaus širdžiai dalykus. Grupės nariai dažnai pristatomi kaip white metal pionieriai ir veteranai. Šiuo metu QUEST RISING labiau nei anksčiau pasirengusi dovanoti klausytojams geriausią muziką, tekstus ir koncertinius pasirodymus. 
© 2014 Quest Rising. All rights reserved.